Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to

Kronika  zplacu budowy

Muzeum na Facebooku:

facebook MUZEUMPULASKI
Muzeum na Twitterze @muzeumpulaski

@muzeumpulaski

Muzeum
jest członkiem
Loklanej Organizacji
Turystycznej
Warkocz Pilicy

21.12. 2005

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
zapraszają na POLSKI POEMAT DYDAKTYCZNY

w wykonaniu:

Andrzej Mitan - poezja dźwiękowa, performance
Janusz Skowron - elektroniczne instrumenty klawiszowe
Tadeusz Sudnik - Studio dźwięków niemożliwych
Zbigniew Wegehaupt - kontrabas

Muzeum, 30 grudnia 2005, godz. 18.00.

16.12. 2005

14 grudnia odbyło się w Muzeum spotkanie wigilijne.
Do winiarskiego dworu przybyło wielu Gości: władze powiatu i miasta, przedstawiciele Rady Powiatu i Rady Miejskiej, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu, dyrektorzy instytucji i firm, dyrektorzy i nauczyciele szkół, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji z terenu grójecczyzny. Wszyscy zasiedli do wielkiego stołu. [więcej]

9.12. 2005

40 lat minęło…

W wieczór andrzejkowy- 26 listopada odbył się BENEFIS ANDRZEJA GUTA.
Czterdziestolecie działalności twórczo-artystycznej zostało zorganizowane przez przyjaciół, znajomych i rodzinę Pana Andrzeja ze wsparciem Muzeum. Wieczór Andrzejowy poprowadził Andrzej Kulik.
[więcej]

5.12. 2005

Czwarty koncert z cyklu „MUZZEUM JAZZ”

W piątkowy wieczór 2 grudnia odbył się koncert z cyklu MUZZEUM JAZZ. Po raz kolejny zagrało Kuba Szydło Trio. Tym razem w innym składzie: na fortepianie zagrał Kuba Cichocki, na kontrabasie Piotr Filipowicz i na perkusji Kuba Szydło.
[więcej]

5.12. 2005

Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
– Iwona Stefaniak
serdecznie zaprasza na
spotkanie wigilijne we Dworze na Winiarach
14 grudnia 2005 r. o godz. 17.00

W programie m. in.:
- montaż słowno-muzyczny młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce,
 - koncert kolęd w wykonaniu Kwintetu Polonez oraz solistów z Kościoła M. B. Szkaplerznej w Warce pod kierunkiem Mirosława Osiadacza,
- promocja tomiku fraszek Kazimierza Kochańskiego pt. Kipiel, wspólne kolędowanie.

2.12. 2005

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Społeczne Ognisko Muzyczne w Warce serdecznie zapraszają na koncert MUZYKI RELIGIJNEJ w wykonaniu Moniki Górniewicz, uczniów Studium Muzycznego i Społecznego Ogniska Muzycznego w Warce.

Biblioteka Muzeum, 5 grudnia 2005 r., godz. 17.00

28.11. 2005

Marynarze „Pułaskiego” w Warce

W dniach 18-19 listopada Warkę i nasze Muzeum odwiedziła delegacja marynarzy z fregaty ORP „Generał Kazimierz Pułaski” w składzie: dowódca okrętu kmdr por Krzysztof Mazurkiewicz, kwatermistrz ds. logistyki kmdr ppor Roman Kwaśnik, zastępca kwatermistrza chor. Janusz Wierzbowski i bosman okrętowy chor. Mariusz Skrzypkowski. [więcej]
 

28.11. 2005

Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce - Iwona Stefaniak zaprasza na kolejny - już czwarty koncert z cyklu "Muzzeum Jazz". 2 grudnia 2005 r. o godz. 18.00 zagra ponownie zespół Kuba Szydło Trio w składzie:
Kuba Cichocki - fortepian,
Paweł Puszczało - kontrabas,
Kuba Szydło - perkusja.

Biblioteka Muzeum, 2 grudnia 2005 r., godz. 18.00
Wstęp wolny.

22.11. 2005

3 listopada odbyło się spotkanie pt. „Ameryka widziana oczami Polaka” z Maciejem Andrzejem Zarębskim, lekarzem, podróżnikiem i wydawcą, członkiem Związku Literatów Polskich, autorem książek podróżniczych, biograficznych i reportaży literackich.
Gawędzie towarzyszyła wystawa zdjęć Autora, przedstawiających najciekawsze miejsca, obiekty, ludzi napotykanych w czasie swojej podróży po Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

15.11. 2005

Urząd Miejski w Warce, Muzeum imienia Kazimierza Pułaskiego w Warce i Browary “Warka” zapraszają na spotkanie z dowództwem fregaty ORP “Generał Kazimierz Pułaski”:
d-cą kmdr por Krzysztofem Mazurkiewiczem, kwatermistrzem kmdr ppor Romanem Kwaśnikiem, z-cą kwatermistrza chor. Januszem Wierzbowskim i bosmanem okrętowym chor Mariuszem Skrzypkowskim. W programie multimedialna prezentacja okrętu ORP “Gen. Kazimierz Pułaski”.

19 listopada 2005 r., godz. 17.00,
Muzeum - sala Kazimierza Pułaskiego.

8.11.2005

Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce Iwona Stefaniak zaprasza na pokaz slajdów z ceremonii pochówku szczątków Kazimierza Pułaskiego w Savannah 7-11 października 2005.
 


Biblioteka Muzeum, 15 listopada, godz. 17.00

28.10.2005

W dniach 1-11 października 2005 odbyły się uroczystości Jubileuszu Pułaskiego oraz ceremonia pochówku szczątków Kazimierza Pułaskiego w Savannah, w Stanie Georgia, USA.
Na zaproszenie American Council for Polish Culture (Amerykańska Rada Kultury Polskiej) do Savannah poleciała delegacja z Warki w składzie: Starosta Grójecki – Mirosław Maliszewski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Warce – Teresa Knyzio, Dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce – Iwona Stefaniak i Jolanta Kazimierska – przedstawiciel Browarów Warka, Grupa Żywiec SA.
W najważniejszych uroczystościach w dniach 8-11 października wzięła udział oficjalna delegacja Rządu RP. Do Savannah przylecieli: Andrzej Majkowski – Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Janusz Reiter - Ambasador RP w Waszyngtonie, Generał Brygady Kazimierz Sikorski – Attache Obrony RP, Ksiądz Jan Domian – Kapelan Kancelarii Prezydenta, Profesor Józef Wróbel – Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, a także członkowie Stowarzyszenia Szwadronu Jazdy RP oraz Klubu Weterana 9 Pułku Strzelców Konnych im. K. Pułaskiego z Giżycka.

Relacja Iwony Stefaniak – Dyrektora Muzeum im. K. Pułaskiego z pobytu w Savannah.

26.10.2005

Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce Iwona Stefaniak serdecznie zaprasza na spotkanie pt. Ameryka widziana oczami Polaka z dr Maciejem Andrzejem Zarębskim - lekarzem, podróżnikiem, dziennikarzem i wydawcą oraz członkiem Związku Literatów Polskich, autorem książek podróżniczych, biograficznych i reportaży literackich
Biblioteka Muzeum, 3 listopada, godz. 16.00

25.10.2005

W piątek 21 października w bibliotece Muzeum odbyła się promocja książki Leona Nawrockiego, Szkolnictwo, oświata, nauczyciele Regionu Grójeckiego w latach 1917- 1945. Na spotkanie przybyli emerytowani pedagodzy i wychowawcy oraz nauczyciele szkół nie tylko z Warki. [więcej]

25.10.2005

15 października obchodziliśmy 226 rocznicę śmierci Generała Kazimierza Pułaskiego. Część oficjalna odbyła się pod pomnikiem Bohatera, po której w salach Muzeum otwarto wystawę rzeźba Jana Davida II Kuracińskiego i wysłuchano koncertu muzyki kameralnej w wykonaniu artystów z Filharmonii. Szczegóły w fotoreportażu.

12.10.2005

16 października 2005 r. odbędzie się VII Uliczny Bieg Pułaskiego o Puchar Starosty Grójeckiego i Burmistrza Warki. Celem imprezy jest uczczenie rocznicy śmierci Kazimierza Pułaskiego, promocja miasta Warki i Powiatu Grójeckiego oraz promocja sportów biegowych wśród młodzieży. [więcej]

29.09.2005

23 września w Bibliotece Muzeum im. K. Pułaskiego odbyło się spotkanie z historykiem sztuki, krytykiem i wieloletnim nauczycielem akademickim dr. Szymonem Bojko.
Niezwykle barwnego, zaskakującego i pouczającego wykładu z ogromnym zainteresowaniem wysłuchała licznie przybyła młodzież z wareckich szkół średnich. Jeszcze długo po zakończonej prelekcji trwała ożywiona dyskusja z Bohaterem wieczoru, zwłaszcza zainteresowani byli członkowie Kółka Teatralnego działającego w Gimnazjum Publicznym w Warce. Wkrótce odbędzie się następne spotkanie, przygotowane specjalnie w naszym Muzeum. [więcej]

28.09.2005

Starosta Grójecki  Mirosław Maliszewski
Burmistrz Miasta i Gminy Warka  Zygmunt Pałczyński
Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce Iwona Stefaniak

serdecznie zapraszają na uroczysty

DZIEŃ KAZIMIERZA PUŁASKIEGO
w 226 rocznicę śmierci Bohatera

15 października 2005 r.


W programie:

Godz. 14.00 Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych - Plac Stefana Czarnieckiego (Rynek),
Godz. 14.30 Przemarsz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych,Kompanii Honorowej i Pocztów Sztandarowych do Muzeum
Godz. 15.00 Inauguracja Dnia Kazimierza Pułaskiego przed pomnikiem Bohatera
Po uroczystości oficjalnej na wszystkich uczestników czeka “grochówka wojskowa” w parku.
Godz. 16.00 Otwarcie wystawy „Między Ameryką a Polską. Jan David II Kuraciński”
Godz. 16.30 Koncert muzyki kameralnej w wykonaniu artystów Filharmonii Świętokrzyskiej z Kielc:
Edyta Piwowarczyk - fortepian, Lidia Chmielewska - altówka, Helena Ponomarenko - altówka,

28.09.2005

W dniach 1- 10 października 2005 odbędą się uroczystości pochówku szczątków Kazimierza Pułaskiego w Savannah, Stan Georgia, USA.
Komitet Jubileuszu Pułaskiego w Ameryce, American Council for Polish Culture, wraz ze wsparciem władz miasta Savannah i Stanu Georgia, a także Ambasady Polskiej w Waszyngtonie organizują podniosłe wydarzenie złożenia szczątków Kazimierza Pułaskiego do krypty pod pomnikiem na Monterey Squer. W uroczystościach weźmie udział delegacja Rządu RP z Ministrem Andrzejem Majkowskim na czele. Powiat Grójecki, Warkę i Muzeum będą reprezentowali: Mirosław Maliszewski - Starosta Grójecki, Teresa Knyzio – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Warce, Iwona Stefaniak Dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego i Jolanta Kazimierska – przedstawicielka Browarów Warka, Grupa Żywiec.
Do Savannah udają się także członkowie Stowarzyszenia Szwadronu Jazdy RP oraz weterani 9 Pułku Strzelców Konnych im. K. Pułaskiego z Giżycka. [więcej]

1.09.2005

W dniu 26 sierpnia, w bibliotece muzealnej odbył się wykład prof. Krzysztofa Wachowiaka z warszawskiej ASP. Wykład skierowany był przede wszystkim do uczestników Integracyjnego pleneru środowisk twórczych Warka 2005, który trwał w dniach 25-28 sierpnia.
Krzysztof Wachowiak – artysta malarz, mówił przede wszystkim o malarstwie. Najpierw zaprezentował słuchaczom zarys historii malarstwa, zaczynając od sztuki antyku, a na XX wieku kończąc, a następnie dotknął samego procesu tworzenia i twórcy. Wykład przerodził się w dyskusję na temat granic współczesnej sztuki i etyki twórcy. [więcej]

1.09.2005

28 sierpnia o godz. 13.30 w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odbył się wernisaż wystawy „25 lat NSZZ Solidarność –Pamiętaj”. Wystawę otworzył Starosta Powiatu Grójeckiego - Mirosław Maliszewski. Obecni byli także: Wicestarosta Grójecki Jacek Adamski, Przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego Tadeusz Majewski, Burmistrz Miasta i Gminy Warka Zygmunt Pałczyński, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Warce Teresa Knyzio, Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Radomska Zdzisław Maszkiewicz, a także Wiceprzewodniczący Krzysztof Kośla, Członek Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Kazimierz Staszewski, Przewodniczący Terenowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność” w Warce Jan Skowroński, a także wielu członków Solidarności, organizacji społecznych regionu grójeckiego.

30.07.2005

27 lipca odbył się wernisaż wystawy polsko-słowackiej pary artystów Zdenki i Tadeusza Błońskich. Wystawa została zorganizowana wspólnie z Instytutem Słowackim w Warszawie.
Ekspozycja prezentuje 30 prac malarskich Zdenki Błońskiej wykonanych techniką akrylu i pasteli oraz 11 przestrzennych prac w metalu i jeden obraz olejny Tadeusza Błońskiego. Artyści mieszkają i pracują w Koszycach. [więcej]

30.07.2005

III koncert z cyklu MUZZEUM JAZZ w Warce

Podczas III koncertu z cyklu MUZZEUM JAZZ 22 lipca w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce wystąpił Artur Dutkiewicz z solowym recitalem na fortepianie.
Artur Dutkiewicz jest jednym z niewielu, obok Leszka Możdżera i Adama Makowicza, który podejmuje się solowych interpretacji jazzowych na fortepianie. [więcej]
 

8.07.2005

W dniu 7 lipca nasze Muzeum i Park na Winiarach odwiedzili dziennikarze Radia Dla Ciebie Edward Schwartz i Patrycja Szulc. W porannej audycji radiowej od piątku 8 lipca do niedzieli 10 lipca będziemy mogli posłuchać o walorach turystycznych Warki.
W programie m. in. o historii i legendach parku winiarskiego.
Radio Dla Ciebie 101 MHz,
godz. 8.40.

7.07.2005

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pikniku historyczno-kulturalnego Vivat Pułaski, który odbył się 3 lipca 2005 r. w parku na Winiarach przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego.
Więcej o imprezie tutaj...

27.06.2005

24 czerwca w bibliotece Muzeum odbyło się spotkanie z PROF. TADEUSZEM ŁAPIŃSKIM, znanym grafikiem, rysownikiem i malarzem, wykładowcą na Uniwersytecie Maryland w USA, którego grafiki znajdują się w zbiorach wielu muzeów na świecie, m. in.: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, Muzeum Narodowym w Warszawie, Narodowym Centralnym Instytucie Sztuki w Pekinie, Muzeum Albertina w Wiedniu, Bibliotece Narodowej w Paryżu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Turynie, Muzeum Narodowym w Ottawie, Muzeum Sztuki w San Francisco.

3.06.2005

W dniu 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka została otwarta wystawa „W świecie zabawek”, która prezentuje prace uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. [więcej]

Na ekspozycję składają się zabawki miękkie z pluszu, płócien, sztucznych futerek i zabawki twarde z drewna. Pierwsza sala pokazuje zabawki dla maluchów, przytulanki, lalki, drewniane samochody, grzechotki itp. Sala druga to bardzo oryginalne, artystyczne lalki o niepowtarzalnych wzorach. Tu także zostały zaprezentowane lalki inspirowane malarstwem, scenografią, a także maski teatralne, lalki naturalnych płócien.
Wystawa czynna do 25 lipca 2005 r.


Uroczysty Dzień Dziecka w Muzeum nie odbyłby się, gdyby nie Sponsorzy i wszystkie dobre „dusze”, które często wspierają Muzeum.
Serdeczne podziękowania należą się: Fundacji BRE Banku SA z siedzibą w Warszawie, Drwalewskim Zakładom Bioweterynaryjnym BIOWET-DRWALEW SA, ING Bank Śląski SA Oddział w Warce, firmie „ZBYSZKO” z Białobrzegów, Cukierniczej Spółdzielni Inwalidów JEDNOŚĆ z Grójca, firmie KNYZIO z Warki, Piekarni KAZANA z Warki, Piekarni GLINKA z Warki, a także Panu Maciejowi Dobrzyńskiemu i jego firmie BOSCH Serwis, Panu Bogdanowi Sabale i Mirkowi Osiadaczowi.

Galeria zdjęć z Dnia Dziecka w Muzeum im. K. Pułaskiego.

20.05.2005

W dniu 18 maja Warka świętowała urodziny Papieża Jana Pawła II. Na zakończenie uroczystego dnia w Muzeum im. K. Pułaskiego została otwarta wystawa „Jan Paweł II w naszej pamięci”. Po wernisażu odbył się koncert Kwartetu Polonez dedykowany ukochanemu Papieżowi. Wystawa potrwa do 29 maja br.

Zdjęcia z otwarcia wystawy
“Jan Paweł II w naszej pamięci”

fot. Arturo Mari

10.05.2005

6 maja 2005 roku w Muzeum imienia Kazimierza Pułaskiego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu “Firma Roku Powiatu Grójeckiego” 2004. Laureaci w poszczególnych kategoriach:

Rolnictwo - Gospodarstwo Szkółkarskie Łazuccy z Jasieńca
Przemysł rolno-spożywczy - BIOWET DRWALEW SA
Przemysł - Uniplast z Nowego Miasta
Handel i dystrybucja - Klucz Serwis z Grójca
Usługi - Kerma z Goszczyna
Organizacje pozarządowe - Stowarzyszenie W.A.R.K.A

[więcej]

10.05.2005

6 maja 2005 r. o godz. 19.30 odbył się drugi koncert z cyklu “Muzzeum Jazz”. Zagrał zespół ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO w składzie: Andrzej Jagodziński - fortepian, Adam Cegielski - kontrabas, Czesław Bartkowski - perkusja. Koncert sfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Grójcu.

25.04.2005

Wielkie sprzątanie Parku z okazji Dnia Ziemi

Dzień Ziemi po raz pierwszy zorganizował senator Gaylord Nelson w USA 22 kwietnia 1970 r.
Amerykanie porzucili wówczas miejsca pracy, tysiące szkół i uniwersytetów wyszlo na ulicę na spotkanie z ugrupowaniami ekologicznymi.
Wszyscy chcieli zwrócić uwagę na zanieczyszczenie środowiska. Ogłoszono wielką kampanię na rzecz czystości.
Co roku tego dnia urządza się akcję sprzątania, organizuje się zajęcia dla dzieci i młodzieży w terenie, aby w sposób szczególny zwrócić uwagę na przyrodę. Dzień ten jest okazją do szczególnego zadbania o otoczenie.
Muzeum im. K. Pułaskiego postanowiło włączyć się w obchody Dnia Ziemi poprzez akcję sprzątania zabytkowego Parku na Winiarach. W dniach 14-25 kwietnia uczniowie wareckich szkół sprzątali park.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Dyrektorom i Nauczycielom szkół, dzięki którym akcja udała się. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów: Powszechnej Szkoły Podstawowej nr 1 – klasy: IVa z panią Agnieszką Skrzypczak, IVc, VB; Powszechnej Szkoły Podstawoej nr 2 – klasy: Vc, Vd z panią Justyną Wojciechowską, VB, VE z panem Marcinem Banachem, VI b, VId z panią Barbarą Gizką; Gimnazjum w Warce – klasy IIIc z panią Dorotą Kuśnierską; Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce - klasy I z panią Dorotą Kreczmańską; Liceum Ogólnokształcącego w Warce – klasy I z panią Iwoną Masiewicz, Ic z p. Gabrielą Krawczyk. [foto galeria]

Serdeczne podziękowania kierujemy także do Zakładu Usług Komunalnych w Warce za systematyczne wywożenie śmieci i wszelką pomoc.

16.04.2005

15 kwietnia br.
w Bibliotece Muzeum
odbyło się spotkanie autorskie z Prof. Andrzejem K. Olszewskim historykiem sztuki,
synem Czesława Olszewskiego fotografika.

24.03.2005

23 marca w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce została otwatra wystawa p.t. CZTERY RAZY PASJA, która prezentuje cztery różne spojrzenia na Mękę Pańską: Janiny Blicharskiej-Linar - malarstwo, ks. Stanisława Drąga - ikony, Władysława Gruszczyńskiego - rzeźba ludowa, ks. Władysława Paciaka - malarstwo. Po otwarciu wystawy odbył się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Chóru im. Grzegorza Wielkiego z Kościoła Matki Bożej Szkaplerznej w Warce oraz Bartka Jaskota z zespołem z Krakowa.
Wystawa Cztery Razy Pasja czynna od 23 marca do 15 kwietnia 2005 roku.

foto galeria

22.03.2005

“Pamiętaj, nie jesteś sam ...”

18 marca w bibliotece Muzeum imienia Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprezentował własną “drogę życiową” Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki. Grójczanin – obecnie ze Szczęsnej –jest dosłownie kowalem swego szczęścia (odnotujmy: to ostatni w Grójcu mistrz kowalski na rok 2005). [więcej]

foto galeria

10.03.2005

4 marca w piątek miała miejsce uroczystość z okazji 260-tej rocznicy urodzin Kazimierza Pułaskiego. Przed pomnikiem Bohatera zgromadzili się przedstawiciele społeczeństwa Warki i Powiatu Grójeckiego. W Muzeum odbyło się widowisko poetycko-muzyczne przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, a także otwarcie wystawy fotografii Czesława Olszewskiego i koncert Kwartetu Polonez.

[więcej]

foto galeria

23.02.2005

14 lutego w bibliotece Muzeum odbyło się spotkanie z Kazimierzem Kochańskim, poetą, muzykiem, wieloletnim nauczycielem i pedagogiem.W ten walentynkowy wieczór Kazimierz Kochański prezentował swoje utwory: liryczne, poważne, refleksyjne, filozoficzne ale też lekkie i frywolne, a wszystkie one dotyczyły - jakżeby inaczej - MIŁOŚCI! Przeplatał recytacje śpiewem i graniem utworów muzycznych, nie tylko własnych...
[więcej]

23.02.2005

6 lutego w bibliotece muzealnej odbyło się spotkanie promocyjne poświęcone książce o Jerzym Machaju pt. „Artysta od krzyży”, przygotowanej pod red. Marii i Andrzeja Gutów.
W spotkaniu udział wzięli m.in.: Wicestarosta Grójecki Jacek Adamski, Burmistrz Warki Zygmunt Pałczyński, Przewodnicząca Rady Gminy w Warce Teresa Knyzio, Zdzisław Maszkiewicz – Przewodniczący Zarządu regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Radomska, ks. Zenon Tomczak - Dziekan dekanatu wareckiego, ks. Dziekan Józef Urcus - były proboszcz Parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Rembertowie. [więcej]

1.02.2005

W Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego rozpoczęliśmy cykliczne koncerty jazzowe pod nazwą „Muzzeum Jazz”.
29 stycznia odbył się pierwszy koncert. Standardy jazzowe m.in.: Donna lee, Lady bird, solar, on green dolphin street, st. Thomas, misty, jog spring zagrał zespół „Kuba Szydło Trio” w składzie: Jacek Kwiatkowski – piano, Michał Przybyła - bass i Kuba Szydło – drums.
[więcej]

25.01.2005

21 stycznia w naszym Muzeum miało miejsce spotkanie z historykiem Remigiuszem Matyjasem, autorem I tomu monografii powiatu grójeckiego pt. „Powiat grójecki w okresie Drugiej Rzeczypospolitej”.
Komentarz do naszego wieczoru przesłał Pan Kazimierz Kochański – nauczyciel, poeta i muzyk.

REFLEKSYJNIE I PRZYTULNIE – na spotkaniu z Remigiuszem Matyjasem, autorem monografii „Powiat grójecki w okresie drugiej Rzeczypospolitej”
– w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego

22.01.2005

20 stycznia odwiedził nasze Muzeum polsko-amerykański rzeźbiarz Jan Kuraciński z małżonką Barbarą Łoykówną. [więcej]

.:archiwum 2015:.

.:archiwum 2014:.

.:archiwum 2013:.

.:archiwum 2012:.

.:archiwum 2011:.

.:archiwum 2010:.

.:archiwum 2009:.

.:archiwum 2008:.

.:archiwum 2007:.

.:archiwum 2006:.

.:archiwum 2005:.

.:archiwum 2004:.

herbgroj2010

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest samorządową
instytucją kultury Powiatu Grójeckiego.

Copyright © 2004-2013 Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce