Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to

Kronika  zplacu budowy

Muzeum na Facebooku:

facebook MUZEUMPULASKI
Muzeum na Twitterze @muzeumpulaski

@muzeumpulaski

Muzeum
jest członkiem
Loklanej Organizacji
Turystycznej
Warkocz Pilicy

Iwona Stefaniak - dyr. Muzeum im. K. Pułaskiego6 maja br. w salach Muzeum odbyło się rozdanie nagród w konkursie „Firma Roku Powiatu Grójeckiego” 2004. Gości powitała Iwona Stefaniak, dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Na uroczystość przybyli senatorowie: Wiesława Sadowska, Zbigniew Gołąbek, poseł Marek Wikiński, władze powiatu grójeckiego: starosta Mirosław Maliszewski, wicestarosta Jacek Adamski, przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Majewski, wiceprzewodniczący Bogusław Grzanka, Członkowie Zarządu Powiatu, Radni Powiatu Grójeckiego, Burmistrzowie, Przewodniczący Rad Miejskich, Wójtowie Gmin, Radni Miasta Warki, przedstawiciele nagrodzonych firm oraz zaproszeni goście.

 

 

Mirosław Maliszewski

Przewodniczący Kapituły Konkursu Mirosław Maliszewski przedstawił cele i zadania konkursu. Kapituła Konkursu przyznała nagrody w 6 kategoriach. Statuetkę w kategorii ROLNICTWO GOSPODARSTWU SZKÓŁKARSKIEMU ŁAZUCCY z Jasieńca wręczył Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP.

Początki działalności firmy sięgają 1970 r. kiedy to założyciel firmy rozpoczął produkcję róż, krzewów liściastych i drzew ozdobnych. Ich szkółka w Jasieńcu osiąga powierzchnię 23 ha. Specjalizują się w produkcji roślin liściastych w kilkuset gatunkach i odmianach. Ich rośliny sprzedawane są w sklepach, supermarketach, zarówno w Polsce jak i w Europie.

Maria i Jan Bigoszyńscy - Łazuccy


W kategorii PRZEMYSŁ ROLNO-SPOŻYWCZY nagrodę zdobyła firma BIOWET DRWALEW SA, a wręczyła ją Marzanna Skoczek dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu.

Marzanna Skoczek

Początki firmy BIOWET DRWALEW SA sięgają roku 1929. Najpierw była to wytwórnia surowic i preparatów ziołowych. Od 1995 r. firma jest spółką akcyjną. Zajmuje się produkcją preparatów stosowanych w weterynarii. Gama ich produktów liczy ponad 90 pozycji.

Przedstawiciele firmy BIOWET DRWALEW SA

Laureatem w kategorii PRZEMYSŁ została firma UNIPLAST z Nowego Miasta. Statuetkę wręczył Tadeusz Majewski przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego.

Tadeusz Majewski


UNIPLAST - prywatne przedsiębiorstwo produkcyjne założone w 1996 r. zajmuje się produkcją folii. Ich kluczowi klienci to Rocckwoll Polska, Knauff, a także wiodący producenci styropianu w Polsce. Ich siedzibą jest Nowe Miasto nad Pilicą.

Przedstawiciel firmy UNIPLAST

Zwycięzcą w kategorii HANDEL I DYSTRYBUCJA została firma KLUCZ SERWIS z Grójca. Nagrodę wręczył Jacek Adamski wicestarosta Powiatu Grójeckiego.

Jacek Adamski

Firmę KLUCZ SERWIS założono w 1999 r. Od początku istnienia działa na rynku grójeckim i województwa mazowieckiego. Zaczynali od remontów domów polegających na wymianie stropów, więźb dachowych. Z czasem powstała idea „wykonawstwa pod klucz”. Zajmują się adaptacją obiektów i ich poddaszy, kryją dachy, wymieniają stolarkę, ocieplają, modernizują elewacje. A wszystko pod Klucz!

Marcin Łoski

Firma KERMA z Goszczyna wygrała w kategorii USŁUGI, a nagrodę wręczył Sławomir Słabuszewski, wójt Gminy Goszczyn.

Sławomir Słabuszewski

KERMA - Zajmuje się transportem od 13 lat. W 1992 roku zaczęli od skupu płodów rolnych i ich przewozu. Obecnie to jedna z najprężniej rozwijających się firm transportowo-spedycyjnych w kraju. Świadczy szeroko zakrojone usługi serwisowe samochodów ciężarowych i naczep, usługi wulkanizacyjne oraz sprzedaż części zamiennych i opon. Młodzi i wykształceni pracownicy firmy to klucz do sukcesu.

Przedstawiciel firmy Kerma

Nagrodę w kategorii ORGANIZACJE POZARZĄDOWE otrzymało STOWARZYSZENIE W.A.R.K.A.Statuetkę wręczył Tadeusz Kulawik, członek Zarządu Powiatu Grójeckiego, przewodniczący komisji Integracji Unii Europejskiej i Promocji.

Tadeusz Kulawik


STOWARZYSZENIE W.A.R.K.A. - organizacja społeczna, działająca na rzecz rozwoju szeroko rozumianej kultury na terenie miasta i gminy Warka. Grupa młodych ludzi, którzy chcą mieć wpływ na to co dzieje się w ich mieście. WIZJA, AKTYWNOŚĆ, ROZRYWKA, KULTURA, ALTERNATYWA to „słowa klucze”, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji.

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Specjalną nagrodę dla Stowarzyszenia W.A.R.K.A przyznaną przez Burmistrza i Radę Miasta Warki wręczyli Teresa Knyzio, przewodnicząca Rady Miasta i Zygmunt Pałczyński, burmistrz Warki.



Dla zwycięzców poszczególnych kategorii utwory F.Chopina, J.S.Bacha i L.van Beethovena zagrał Jacek Henryk Bolek, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi i Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie dyrektor Studium Muzycznego i Społecznego Ogniska Muzycznego w Warce.

Henryk Bolek

Uroczystość zakończyło odegranie Ody do radości – hymnu Unii Europejskiej.

Henryk Bolek

O godzinie 19.30 odbył się koncert zespołu Andrzej Jagodziński Trio w składzie: Andrzej Jagodziński – fortepian, Adam Cegielski – kontrabas i Czesław Bartkowski - perkusja . Był to drugi już koncert z cyklu „Muzeum Jazz”. Koncert sfinansowany ze środków Starostwa Powiatu Grójeckiego.
 

herbgroj2010

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest samorządową
instytucją kultury Powiatu Grójeckiego.

Copyright © 2004-2013 Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce