Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodę na to

Kronika  zplacu budowy

Muzeum na Facebooku:

facebook MUZEUMPULASKI
Muzeum na Twitterze @muzeumpulaski

@muzeumpulaski

Muzeum
jest członkiem
Loklanej Organizacji
Turystycznej
Warkocz Pilicy

winiarczycyb

„Winiarczycy” i czas wspomnień

Zgodnie z wieloletni± tradycj±, w dniu 3 maja pałac Pułaskich na Winiarach odwiedziła grupa „Winiarczyków” - czyli absolwentów pierwszego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształc±cego, które mie¶ciły się w latach 1945 – 1953 w dawnym pałacu Pułaskich. Spotkanie odbyło się w 59. rocznicę matury. 3 maja absolwenci spotykaj± się rokrocznie w Warce na mszy ¶w., potem odwiedzaj± muzeum i park, wspominaj± swoje młodzieńcze lata. Wielu z nich mieszka w Warce, ale jest także spora grupa osób, które rokrocznie przybywaj± z daleka, aby spotkać się z przyjaciółmi.
Podczas tegorocznego spotkania „Winiarczycy” mogli zwiedzić pałac Pułaskich po remoncie. Wracali my¶lami do dawnych lat. Pamiętaj± trudne czasy powojenne, zniszczone pomieszczenia pałacu, lata szkoły i dostosowania budowli do celów edukacyjnych, a także internatu i pomieszczeń dla nauczycieli; pamiętaj± okres tworzenia się i rozwoju muzeum, a także kolejne lata jego działalno¶ci. Dzi¶ podziwiaj± i doceniaj± wykonany remont pałacu. Ciesz± się, że udało się uratować budynek przed zniszczeniem, że będzie służył kolejnym pokoleniom i przypominał historię Kazimierza Pułaskiego oraz Warki.
Po zwiedzeniu pałacu „Winiarczycy” wysłuchali wykładu dr. Remigiusza Matyjasa na temat postaci ks. Marcelego Ciemniewskiego i najnowszej ksi±żki wydanej przez muzeum pt. Ks. Marceli Ciemniewski 1862-1927. ¦wiat z przełomu epok. Potem obowi±zkowy spacer po parku i wspomnień czar… To wszystko działo się tak niedawno.
Dziękujemy „Winiarczykom” za kolejne spotkanie na Winiarach, za pamięć, docenienie naszej pracy i życzliwo¶ć, jak± rokrocznie nas obdarowuj±. Do zobaczenia za rok!

Iwona Stefaniak

Winiarczycy -02a
Winiarczycy -01
herbgroj2010
Winiarczycy -02
Winiarczycy -03
Winiarczycy -04
Winiarczycy -05
Winiarczycy -06
Winiarczycy -07
Winiarczycy -08
Winiarczycy -09
Winiarczycy -10
Winiarczycy -11
Winiarczycy -12
Winiarczycy -13
Winiarczycy -14
Winiarczycy -15
Winiarczycy -16
Winiarczycy -17
Winiarczycy -18
Winiarczycy -19
Winiarczycy -20
Winiarczycy -21
Winiarczycy -22
Winiarczycy -23

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest samorz±dow±
instytucj± kultury Powiatu Grójeckiego.

Copyright © 2004-2013 Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce