Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to

Kronika  zplacu budowy

Muzeum na Facebooku:

facebook MUZEUMPULASKI
Muzeum na Twitterze @muzeumpulaski

@muzeumpulaski

Muzeum
jest członkiem
Loklanej Organizacji
Turystycznej
Warkocz Pilicy

wachnowski20161b

Walentynkowy koncert za nami

14 lutego świętowaliśmy Dzień Zakochanych. Z tej okazji nasze muzeum przygotowało dla wszystkich zakochanych (i nie tylko) specjalną niespodziankę. W Centrum Edukacyjno – Muzealnym wystąpił z koncertem Tomek Wachnowski – autor tekstów, kompozytor, gitarzysta, piosenkarz. Artyście towarzyszył Bogdan Sabała. Muzycy wykonali najpiękniejsze piosenki o miłości. Znaczna część utworów to kompozycje własne Tomka Wachnowskiego, pozostałe to znane wszystkim standardy, takie jak m.in.: „Uciekaj moje serce” Seweryna Krajewskiego ze słowami Agnieszki Osieckiej czy „Hallelujah” Leonarda Cohena.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu.

Nie była to jedyna Walentynowa niespodzianką jaką przygotowaliśmy tego dnia. 14 lutego wszystkie zakochane pary mogły zwiedzać nasze muzeum bezpłatnie.

TOMEK WACHNOWSKI - autor, kompozytor, gitarzysta, piosenkarz.
Autor i wykonawca „słynnych” „Śniegowic” i piosenki do Asterixa „Ona nie widzi mnie”. Bywał w różnych miejscach i z różnymi ludźmi. Występował i współpracował z Mr. Bober's Friends, TBand, MrZoob, Krzysztofem Ścierańskim, Konstantym Plewickim, Markiem Wierzchuckim, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Tadeuszem Woźniakiem, Zbigniewem Łapińskim, Elżbietą Adamiak, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem, Arturem Andrusem czy Wolną Grupą Bukowiną i wieloma innymi.
Trzykrotnie brał udział w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Kolejnym ważnym wydarzeniem w twórczości Tomka Wachnowskiego było wykonanie przewodniej piosenki do filmu „Asterix i Obelix kontra Cezar”. Warto zaznaczyć, że artysta został wybrany z pośród wielu wokalistów polskich, o czym zdecydował sam kompozytor utworu Jean Jacques Goldman współtwórca sukcesów m. in. francuskojęzycznych płyt Celine Dione i Patricii Kaas. Polskie słowa do piosenki napisał Tomek Wachnowski. Nagranie „Ona nie widzi mnie”, pojawiło się zarówno na płycie ze ścieżką dźwiękową do filmu jak i na autorskim krążku T. Wachnowskiego pt. „Właśnie tak”.
Wydał 5 płyt: „Śniegowice”, „Właśnie tak” , „Dla bogaczy pogoda”, „Lubię te piosenki” i „Ludzie lubią mieć”. Jego piosenki można znaleźć na składankach „Krainy Łagodności” wydawanych przez EMI i serii „Gitarą i Piórem” wydawanej przez Polskie Radio. Jego piosenka pt. „Znaki na niebie” śpiewana przez Iwonę Loranc i Kubę Badacha znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu „Ławeczka”, w 2006 roku ukazała się płyta pod tym samym tytułem, wyprodukowana przez Tomka i Miłosza Wośko, na której jego piosenki wykonuje Iwona Loranc. Piosenkę „Most między nami” z jego tekstem do filmu „6 dni strusia” śpiewała Katarzyna Cerekwicka, a napisaną wspólnie z Piotrem Rubikiem „Najdalszą z gwiazd” w angielskiej wersji duet Georginia i Jose Cura.
Po piosenki i teksty Tomka sięgają też inni wykonawcy: Marcin Daniec, Szymon Zychowicz, Robert Kasprzycki, Leszek Dranicki, Basia Raduszkiewicz, Iwona Loranc, Anna Gadt, Alibabki Marek Dyjak i inni.
Od 3 lat Artysta występuje w z towarzyszeniem gitarzysty z Warki - Bogdana Sabały, z którym wspólnie tworzą gitarowy świat dla tekstów Tomka Wachnowskiego. Ale nie tylko. Wykonują też utwory Georgesa Brassensa, Jonasza Kofty, czy Jacka Kaczmarskiego, którego „Prosty człowiek” w ich wykonaniu zdobył Grand Prix X-tego Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu.

herbgroj2010
wachnowski201611 (11)

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest samorządową
instytucją kultury Powiatu Grójeckiego.

Copyright © 2004-2013 Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce