Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to

Kronika  zplacu budowy

Muzeum na Facebooku:

facebook MUZEUMPULASKI
Muzeum na Twitterze @muzeumpulaski

@muzeumpulaski

Muzeum
jest członkiem
Loklanej Organizacji
Turystycznej
Warkocz Pilicy

vp-ban-2009-2ab

Vivat Pułaski! po raz piąty

Kazimierz Pułaski z przyboczną świtą, grupy historyczne: od rycerzy po II wojnę światową, amerykańskie krążowniki szos, orkiestra dęta z paradnym programem oraz wspaniała publiczność z flagami polsko – amerykańskimi – TAK MIAŁA WYGLĄDAĆ PARADA PUŁASKIEGO otwierająca V Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI. To miał być początek atrakcji, które czekały na uczestników imprezy w parku na wareckich Winiarach.
Przed godziną 14.00 BURZA WESZŁA W PARADĘ!
Silna ulewa nad miastem nie pozwoliła wyruszyć w paradę. Pomimo wielkich kałuż wody, gdy zaświeciło słońce rozpoczął się piknik na wielkiej polanie.

Zanim wystartował piknik, we wnętrzach muzeum odbył się wernisaż wystawy „MY NARÓD…90 lat stosunków dyplomatycznych miedzy Polską a USA” z udziałem gości honorowych. Do wareckiego muzeum przybyli: Jeanie Briganti – przedstawicielka Ambasadora USA w Polsce, Maciej Nowak – attache Departamentu Ameryki Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Małgorzata Mroczkowska – zastępca dyrektora Biura Archiwum i Zarządzania Informację MSZ, Peter Obst – wiceprezes Amerykańskiej Rady Kultury Polskiej z Filadelfii, członkowie Rady Muzeum, Starosta Grójecki Janusz Różycki, Wicestarosta Marian Górski, Przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego- Jerzy Kaźmierczak oraz wielu wspaniałych gości (artystów, partnerów
i sponsorów pikniku). Wystawa odbywa się pod Honorowym Patronatem MSZ RP
i Ambasady USA w Polsce. Uroczysty list do Muzeum im. K. Pułaskiego wystosował Minister Spraw Zagranicznych – Radosław Sikorski. Na oficjalne otwarcie pikniku przybyli również Posłowie RP: Czesław Czechyra i Radosław Witkowski. Nie zabrakło przedstawiciela Marszałka Województwa Mazowieckiego - Sławomira Ignaczaka
z Departamentu Kultury. Oficjalnego otwarcia pikniku dokonali – Jeanie Briganti
z Ambasady USA i Janusz Różycki – Starosta Grójecki.

Tegoroczny piknik - z początkiem w deszczu - okazał się sprawdzianem dla organizatorów. Cieszy fakt, że pomimo ulewy do parku na Winiarach przyszło tak wiele osób. W znacznej mierze bawili się tu warczanie, ale także wielu uczestników przyjechało spoza miasta: z Piaseczna, Konstancina, Warszawy, a nawet z Dolnego Śląska. Imprezę zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starostwa Powiatowego w Grójcu oraz wsparciu wielu sponsorów. Sponsorem Generalnym był Browar w Warce, Grupa Żywiec SA.

Publiczność najbardziej przyciągnął pokaz historyczny „Śladami historii Warki”, podczas którego można było oglądać przegląd wojsk od rycerzy po II wojnę światową. Jedną z największych atrakcji był jak zwykle Kazimierz Pułaski na koniu. Wszystkim uczestnikom poprawił humory Kabaret Młodych Panów. Na dużej scenie zagrały zespoły: Paralaksa, Smoki, amerykański California Honey Drops, Eliasz Orkiestra z programem zespołu Blues Brothers. Gwiazdą wieczoru był zespół RAZ DWA TRZY, który zgromadził fanów dobrej polskiej piosenki. Ze sceny publiczność zabawiał Marcin Prokop.
Organizatorzy cieszą się, że pomimo deszczu publiczność nie zawiodła. Impreza odbyła się w spokoju i w dobrej atmosferze. Wielu artystów, gości i uczestników pikniku podkreślało poziom artystyczny, dobrą obsługę i determinację organizatorów, którzy od pięciu lat organizują piknik przede wszystkim z dotacji i pieniędzy sponsorskich! Piknik Vivat Pułaski organizowany jest także dzięki pracy wielu społecznie zaangażowanych ludzi, dzięki pomocy prywatnych firm, które włączają się także pomocą rzeczową i swoją pracą!

Organizatorzy V Pikniku VIVAT PUŁASKI chcą wyrazić wdzięczność WSZYSTKIM, którzy pomogli zorganizować piknik. Wielki udział mają tu Sponsorzy. Dziękujemy Sponsorowi Generalnemu – Browarowi WARKA i Grupie Żywiec SA. Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Woj. Mazowieckiego, Zarządowi i Radzie Powiatu Grójeckiego, Grupie Kapitałowej Prima, firmie Aviva Commercial Union oraz wszystkim Partnerom, Przyjaciołom Pikniku i Sponsorom Lokalnym.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszelkich służb porządku publicznego i bezpieczeństwa. Dziękujemy Komisariatowi Policji
w Warce, Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce, Pogotowiu Ratunkowemu w Grójcu, Agencji Ochrony Cerber. Dziękujemy grupie wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych w Warce; obsłudze technicznej sceny i elektrykom: firmie El-Mont Mirosława Smogura i Bogdanowi Sabale; obsłudze gastronomicznej – Zajazdowi na Winiarach w Warce. Podziękowania należą się wszystkim „ludziom dobrej woli”, którzy nie odmówili pomocy w przygotowaniu imprezy.

Organizatorzy

Galeria zdjęć z pikniku Vivat Pulaski

vp-spons2009
herbgroj2010

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest samorządową
instytucją kultury Powiatu Grójeckiego.

Copyright © 2004-2013 Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce