Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to

Kronika  zplacu budowy

Muzeum na Facebooku:

facebook MUZEUMPULASKI
Muzeum na Twitterze @muzeumpulaski

@muzeumpulaski

Muzeum
jest członkiem
Loklanej Organizacji
Turystycznej
Warkocz Pilicy

szrom-nahorny-020a

23 kwietnia (w imieniny Wojciecha) z koncertem zatytułowanym Piosenki Wojciecha Młynarskiego wystąpili: Janusz Szrom – śpiew i Włodzimierz Nahorny – fortepian. Publiczność, która wypełniła po brzegi największą salę muzeum, miała okazję wysłuchać utworów z najnowszej płyty obu artystów pt. Pogadaj ze mną. Interesująca jest geneza piosenek, które na niej się znalazły. Włodzimierz Nahorny skomponował muzykę, Janusz Szrom nagrał melodię i do takiego materiału Wojciech Młynarski napisał teksty: (nigdzie dotąd niepublikowane), opowiadające o miłości, radości, czułości i nieustannej potrzebie nadziei. Napisane w charakterystyczny dla Młynarskiego sposób – lekko, celnie, z humorem, ale i głęboka zadumą.. Tak jak w życiu każdego człowieka przeplata się radość, zamyślenie, refleksja nad sobą, życiem...
szrom2009W programie koncertu znalazły się tez inne utwory, m.in. do tekstu znakomitego, nieżyjącego poety Jonasza Kofty. Koncert nie byłby pełen, gdyby nie został wykonany najbardziej znany utwór Nahornego „Jej portret”- w niezwykłej interpretacji Janusza Szroma.
Całość koncertu prowadził Janusz Szrom, opowiadając o współpracy z Nahornym, o wspólnych pomysłach, koncertach, planach, nagrywanych wspólnie płytach i o tym jak powstawały utwory prezentowane na koncercie w Warce.
Warecka publiczność długo jeszcze, po wybrzmieniu ostatnich dźwięków fortepianu, rozmawiała z artystami, którzy chętnie dzielili się refleksjami o swych muzycznych pasjach. Na koniec dla wszystkich chętnych były autografy – także na najnowszej płycie Piosenki Wojciecha Młynarskiego.Był to już XVI koncert z cyklu Muzzeum Jazz. Zapraszamy na kolejne wydarzenia muzycznego w Muzeum im. K. Pułaskiego.

* * *

Włodzimierz Nahorny – muzyk jazzowy, pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer. 15 lat pojawiał się na Jazz Jambore (pierwszy raz w 1962 roku). Nahorny uprawia różne gatunki muzyczne: wystepował w jazzowych zespołach A. Kurylewicza, K. Sadowskiego, A. Trzaskowskiego, Ptaszyna – Wróblewskiego; był też w rockowej grupie Breakout, towarzyszył wielu wokalistom: Mariannie Wróblewskiej, Łucji Prus, grupie Novi Singers. Łączył jazz z muzyką klasyczną, np. jazzowe interpretacje cyklu „Mity” Karola Szymanowskiego. Komponował muzykę do spektakli teatralnych i do filmów. Nagrał wiele płyt m.in. z jazzową interpretacją twórczości K. Szymanowskiego, F. Chopina, M. Karłowicza. Laureat wielu nagród, m.in. I nagroda solistyczna i zespołowa na Jazz nad Odrą 64, I nagroda na Festiwalu Jazzowym w Wiedniu 1967, Fryderyk 2000 w kategorii Jazzowy Muzyk Roku.

Janusz Szrom – wokalista jazzowy, kompozytor, aranżer i pedagog. Jest muzykiem wszechstronnym, uczył się gry na trąbce, organach, fortepianie i saksofonie. Jest również absolwentem Akademii Muzycznej Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w katowicach w klasie śpiewu. Przez wiele lat nagrywał piosenki z aktorami kabaretu Olgi Lipińskiej. Laureat wielu nagród, m.in. drugiego miejsca na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu w roku 1994.
 

szrom-nahorny-001
szrom-nahorny-013
szrom-nahorny-002
szrom-nahorny-008
szrom-nahorny-003
szrom-nahorny-009
szrom-nahorny-004
szrom-nahorny-018
szrom-nahorny-020
szrom-nahorny-016
szrom-nahorny-015
szrom-nahorny-017
szrom-nahorny-005
szrom-nahorny-006
szrom-nahorny-012
szrom-nahorny-007
szrom-nahorny-010
szrom-nahorny-021
szrom-nahorny-022
szrom-nahorny-023
szrom-nahorny-025
szrom-nahorny-024
szrom-nahorny-026
herbgroj2010

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest samorządową
instytucją kultury Powiatu Grójeckiego.

Copyright © 2004-2013 Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce