Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to

Kronika  zplacu budowy

Muzeum na Facebooku:

facebook MUZEUMPULASKI
Muzeum na Twitterze @muzeumpulaski

@muzeumpulaski

Muzeum
jest członkiem
Loklanej Organizacji
Turystycznej
Warkocz Pilicy

Odszedł Władysław Rudziński

W dniu 9 kwietnia 2013 roku zmarł w wieku 91 lat Władysław Rudno-Rudziński, herbu Prus III, urodzony w Łękach w majątku Osiek. Był Żołnierzem Armii Krajowej, pseudonim "Jastrząb", absolwentem Szkoły Podchorążych Dywizjonu 1806 I Pułku Strzelców Konnych w Warszawie, Powstańcem Warszawskim w Kompanii Szturmowej "Stefan" IV Rejonu AK Warszawa-Śródmieście; Odznaczony Krzyżem Walecznych, Krzyżem Armii Krajowej, Krzyżem Powstańczym, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Był Honorowym Obywatelem Miasta Mińsk Mazowiecki, członkiem Towarzystwa Heraldycznego i Ziemiańskiego.

Ostatnie pożegnanie Władysława Rudzińskiego odbędzie się w czwartek 11 kwietnia 2013 roku o godzinie 9.15 w kaplicy domu pogrzebowego Cmentarza Wojskowego na Powązkach.

Władysław Rudziński był związany z naszym muzeum poprzez postać Kazimierza Pułaskiego. W 1987 roku poszukując źródeł na temat swojej rodziny w archiwum Kościoła Św. Krzyża w Warszawie, odkrył właściwą metrykę chrztu naszego Patrona. Jeden z jego przodków występował w parze chrzestnych Kazimierza Pułaskiego. Władysław Rudziński gościł w Warce na sesjach naukowych i uroczystościach, interesował się losem naszego muzeum. Na zawsze pozostanie na kartach historii Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego.
Cześć Jego pamięci!

Rodzinie i Najbliższym Władysława Rudzińskiego składamy szczere kondolencje.

Iwona Stefaniak
dyrektor
wraz z Zespołem Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego

herbgroj2010

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest samorządową
instytucją kultury Powiatu Grójeckiego.

Copyright © 2004-2013 Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce