Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to

Kronika  zplacu budowy

Muzeum na Facebooku:

facebook MUZEUMPULASKI
Muzeum na Twitterze @muzeumpulaski

@muzeumpulaski

Muzeum
jest członkiem
Loklanej Organizacji
Turystycznej
Warkocz Pilicy

styczen-028a„.....co się dzieje ze mną, co się dzieje z każdym z nas?”

te refleksyjne słowa, które zabrzmiały podczas piątkowego (27 marca) koncertu Marcina Stycznia towarzyszyły wszystkim słuchaczom długo po jego zakończeniu. Z cyklu „Wieczory piosenki z duszą” swoją muzyczną twórczość zaprezentował Marcin Styczeń w duecie z Tomaszem Rządem.
Marcin Styczeń koncertuje na terenie całego kraju, współpracując z wieloma muzykami. W piątkowym koncercie w bibliotece muzeum towarzyszył Marcinowi Styczniowi gitarzysta Tomasz Rząd, zwany Orłem.
Na koncert złożyły się utwory z trzech płyt nagranych przez Marcina Stycznia. Wszystkie były niezwykłe, te z tekstami Karola Wojtyły czy Ernesta Brylla, ale również te bardzo osobiste z płyty „21 gramów”. „Dwadzieścia jeden gramów – tyle ponoć w nas jest duszy. Dwadzieścia jeden gramów – a tak trudno ja poruszyć.” Znalazły się tu piosenki napisane specjalnie dla rodziców artysty: „Piosenka dla taty” i piosenka dla mamy pt. „Bez korzeni nie ma skrzydeł!” Były też utwory o miłości, o poszukiwaniach własnej osobowości, o przyrodzie i o najważniejszych pytaniach, jakie sobie stawiamy.
Marcin Styczeń, prowadząc koncert, nawiązał wspaniale kontakt ze słuchaczami rozmawiając o swoich utworach, wyjaśniał kulisy powstawania wielu z nich, opowiadał o swoim spotkaniu z Ernestem Bryllem, zachęcał do wspólnego śpiewania. Okazało się, że warecka publiczność jest bardzo muzykalna i chętnie wtórowała obu muzykom, którzy bisowali kilka swoich piosenek. 
Publiczność zgromadzona w bibliotece wareckiego muzeum przyjęła artystów bardzo serdecznie i ciepło, zachwycona wspaniałymi tekstami i wyjątkową muzyką.

Marcin Styczeń – absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, pieśniarz, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz i lektor. Pochodzi z Olkusza, gdzie założył swój pierwszy zespół „Forte”, działający w latach 1995 – 2000. Karierę solową rozpoczął po przeniesieniu się do Warszawy. W 2002 roku nakładem Polskiego Radia ukazał się singiel „Kobieta w stylu retro”.
W 2005 roku założył własną Agencję Artystyczną SIM-ART. W rok później ukazała się pierwsza płyta „Pieśń o Bogu ukrytym” do wierszy Karola Wojtyły. We wrześniu 2008 roku ukazała się autorska płyta „21 gramów, ilustrująca drogę twórczą artysty.
Najnowsza płyta w dorobku Marcina Stycznia pt. „Bryllowanie”, wydana w marcu 2009 roku zawiera utwory z tekstami Ernesta Brylla.
Ernest Bryll – autor licznych tomików poezji, sztuk scenicznych, oratoriów, musicali i programów telewizyjnych; tłumacz z jęz. irlandzkiego, czeskiego i jidysz.
Marcin Styczeń prowadzi serwis informacyjny i czat z widzami w programie „Między ziemią i niebem” w TVP 1. Nagrywa reklamy dla radia i telewizji. Wcześniej pracował także dla telewizji Puls, w warszawskich rozgłośniach radiowych (m.in. w Radiu dla Ciebie) oraz w klubie studenckim „Hybrydy”. Pisał felietony do Magazynu Filozoficznego „Prezentacje.
Za działalność artystyczną otrzymał wiele nagród: na festiwalach studenckich, na przeglądach poezji śpiewanej, piosenki turystycznej i innych.

Tomasz Rząd, zwany Orłem – gitarzysta, kompozytor, muzyk. Pochodzi z Jeleniej Góry, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Zaczynał w szkolnym zespole w siódmej klasie, następnie występował z kilkoma zespołami młodzieżowymi, później współpracował z zespołem „Pędzący jeż”, z Patrycją Markowską, z „Oddziałem Zamkniętym”, nagrywał także jako muzyk sesyjny. Zajął pierwsze miejsce w konkursie gitarowym „Solo życia”, który odbył się we wrześniu 2006 r. w Lublinie.
Obecnie gra w zespole „Kowalski”, współpracuje z Marcinem Styczniem oraz Karoliną Kozak. Gra w zespole Andrzeja Piasecznego i pracuje nad swoim autorskim materiałem w zespole „Orzeł i Reszka”.

styczen-010
styczen-004
styczen-015
styczen-005
styczen-006
styczen-016
styczen-017
styczen-025
styczen-026
styczen-028
styczen-033
styczen-034
styczen-036
styczen-039
styczen-081
styczen-101
styczen-109
styczen-125
styczen-116
styczen-126
herbgroj2010

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest samorządową
instytucją kultury Powiatu Grójeckiego.

Copyright © 2004-2013 Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce