Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodę na to

Kronika  zplacu budowy

Muzeum na Facebooku:

facebook MUZEUMPULASKI
Muzeum na Twitterze @muzeumpulaski

@muzeumpulaski

Muzeum
jest członkiem
Loklanej Organizacji
Turystycznej
Warkocz Pilicy

Z okazji obchodzonej w paĽdzierniku 230. rocznicy ¶mierci Kazimierza Pułaskiego Muzeum imienia Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza uczniów wareckich szkół na „Żywe lekcje historii z udziałem Kazimierza Pułaskiego”. Zajęcia przygotowane przez pracowników muzeum będ± opowiadać o biografii Kazimierza Pułaskiego, epoce stanisławowskiej, zwyczajach i zajęciach rodzin szlacheckich, obyczajach, strojach i rozrywkach. Prowadzić je będ± pracownicy ubrani w stroje barokowe.

W drugiej czę¶ci lekcji – w rolę Kazimierza Pułaskiego wcieli się Pan Damian Dębski, organizator i animator pokazów historycznych. Zaprezentuje pokaz fechtunku, broń paln± i biał± oraz opowie o Pułaskim żołnierzu konfederackim.

Zajęcia odbęd± się w dniach od 20 do 22 paĽdziernika br. Prosimy o telefoniczne zgłaszanie grup dzieci, chętnych do wzięcia udziału w lekcjach.

Jeste¶my przekonani, że prowadzone w ten sposób zajęcia dostarcz± nie tylko okre¶lonej wiedzy o Pułaskim i jego epoce, ale także stanowić będ± niezwykła okazję do przeżycia przygody i spotkania Kazimierza Pułaskiego na żywo. Dla przedszkolaków zostan± przygotowane specjalne spotkania.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z żywych lekcji historii. Odpłatno¶ć za spotkanie – 2 zł od jednej osoby.

lekc_muz_pulaski
lekc_muz_pulaski01
herbgroj2010

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest samorz±dow±
instytucj± kultury Powiatu Grójeckiego.

Copyright © 2004-2013 Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce