Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to

Kronika  zplacu budowy

Muzeum na Facebooku:

facebook MUZEUMPULASKI
Muzeum na Twitterze @muzeumpulaski

@muzeumpulaski

Muzeum
jest członkiem
Loklanej Organizacji
Turystycznej
Warkocz Pilicy

Uratowana kapliczka

Dobiegła końca konserwacja Kapliczki na Trzecie Tysiąclecie w parku. Nie tak dawno informowaliśmy o podjętych działaniach, w celu uratowania kapliczki przed zawaleniem i zniszczeniem. Udało się! Chrystus Frasobliwy autorstwa Stefana Lisowskiego został uratowany. Konserwacji i zabezpieczenia pnia drewna dokonaliśmy dzięki pomocy wielu osób, którym należą się serdeczne podziękowania.

Konserwację pnia drewna i płaskorzeźby Chrystusa wykonał nieodpłatnie Piotr Lisowski – syn ś.p. Stefana Lisowskiego, konserwator Muzeum Narodowego w Warszawie. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Kilkakrotnie przyjeżdżał do Warki w weekendy i poświęcał swój prywatny czas. Podziękowania należą się firmie Warwin SA i Prezesowi Tomaszowi Iżewskiemu za kilkukrotne, nieodpłatne wypożyczenie dźwigu. Dziękujemy Panu Tadeuszowi Kucińskiemu (firma „Transbet”) za nieodpłatne przekazanie betonu lanego do wykonania podmurówki. Panu Wiesławowi Królikowi i jego firmie za przekazanie materiałów do konstrukcji metalowej łączącej kapliczkę z cokołem; Adamowi Grochalowi (z ZPU Wiesław Królik) za wykonanie konstrukcji metalowej. Zakładowi Usług Komunalnych w Warce za przekazanie elementu rury stalowej; Dariuszowi Bobrowskiemu (skup i sprzedaż złomu) za przekazanie rury stalowej. Grzegorzowi Stefaniakowi za wypożyczenie rusztowania w miesiącach: październik grudzień, wypożyczenie desek oraz nieodpłatne przekazanie prętów metalowych do zbrojenia.

Szczególne podziękowania należą się Pracownikom muzeum: Sławkowi Szewczykowi za czuwanie nad całością robót od strony technicznej, wykonanie rysunków roboczych i zaangażowanie, Wojtkowi Kaczmarkowi za profesjonalne ścięcie pnia drzewa, udostępnienie narzędzi (m.in. wiertarki, agregat prądotwórczy), przekazanie desek do budowy szalunku, kołków do podtrzymywania kapliczki w czasie zabiegów konserwatorskich. Dziękujemy za pracę i osobiste zaangażowanie:Markowi Rokicie, Witoldowi Wiśniewskiemu, Krzysztofowi Strzeleckiemu i Janowi Wiśniochowi. Kierownikowi administracji muzeum - Januszowi Kreczmańskiemu dziękuję za nadzorowanie wszystkich robót i starania o sponsorów.

Wiosną parkowa kapliczka otrzyma drewniany dach, a fundament zostanie przykryty nasypem z ziemi i trawą. Dziękuję wszystkim, którzy zareagowali na nasze prośby i szczerze zaangażowali się w ratowanie kapliczki.

Iwona Stefaniak
dyrektor muzeum

 

konserwacjakaplfb2-09a
herbgroj2010
konserwacjakaplfb2-01
konserwacjakaplfb2-02
konserwacjakaplfb2-03
konserwacjakaplfb2-04
konserwacjakaplfb2-05
konserwacjakaplfb2-06
konserwacjakaplfb2-07
konserwacjakaplfb2-08
konserwacjakaplfb2-09

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest samorządową
instytucją kultury Powiatu Grójeckiego.

Copyright © 2004-2013 Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce