Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to

Kronika  zplacu budowy

Muzeum na Facebooku:

facebook MUZEUMPULASKI
Muzeum na Twitterze @muzeumpulaski

@muzeumpulaski

Muzeum
jest członkiem
Loklanej Organizacji
Turystycznej
Warkocz Pilicy

VIVAT PUŁASKI ! - muzeum wyróżnione

Już po raz trzeci Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Mazowiecki w Warszawie nagrodzili mazowieckie placówki muzealne za realizację najciekawszych zdarzeń, wystaw oraz imprez odbywających się poza terenem muzeum w 2008 roku.

wierzba-vp-001

W tym roku nagrody i wyróżnienia za najlepsze wystawy i wydarzenia otrzymało 15 placówek kulturalnych. Wśród instytucji z Warszawy, Makowa Mazowieckiego, Siedlec, Radomia, Żyrardowa, Opinogóry, Sierpca – znalazło się nasze muzeum. 7 listopada br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wręczył nagrody laureatom.

Marszałek Adam Struzik pogratulował wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym, życząc kolejnych udanych inicjatyw. Podkreślił w swoim wystąpieniu, że konkurs ten jest unikatowy, ponieważ daje możliwość pokazania się również muzeom małym, często nieznanym szerszemu gronu odbiorców.

Do konkursu „Mazowieckie zdarzenie muzealne – Wierzba” zgłoszonych zostało aż 26 projektów z terenu całego Mazowsza. Zwyciężyło łącznie 8 z nich, z czego 6 w ramach kategorii na najciekawszą wystawę, a 2 – w kategorii na najlepszą imprezę.

W kategorii „Najciekawsza wystawa zorganizowana przez placówkę muzealną na Mazowszu” rywalizowało 16 propozycji. Ostatecznie przyznane zostały ex aequo dwie pierwsze, dwie drugie i dwie trzecie nagrody:

I miejsce:

wystawa pt. Zwykłe – niezwykłe. Fascynujące kolekcje Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie zorganizowana przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz wystawa pt. Smaki i zapachy PRL-u zorganizowana przez Muzeum Karykatury w Warszawie.

II miejsce:

wystawa pt. I będzie wolna Polska… Legiony Polskie w sztuce zorganizowana przez Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie oraz wystawa pt. Powiat Makowski – ocalić od zapomnienia zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Makowie Mazowieckim.

III miejsce:

wystawa pt. Podróże pana Cogito zorganizowana przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie oraz wystawa pt. Michał Boruciński (1885–1976) Obrazy i rysunki ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Siedlcach zorganizowana przez Muzeum Regionalne w Siedlcach.
Ponadto, w ramach tej kategorii przyznane zostały cztery honorowe wyróżnienia dla wystaw pt.:
Lwów 1918. Dwie legendy (organizator Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu),
Świat Żyrardowskich Kobiet z przełomu XIX i XX w. (organizator Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie),
Napoleon a Polska (organizator Muzeum Romantyzmu w Opinogórze),
Rotmistrz Pilecki – Wilno, Auschwitz, Rakowiecka (organizator Muzeum Woli – Oddział Muzeum Historycznego m.st. Warszawy).

W kategorii „Najlepsza impreza, pokaz, ekspozycja w plenerze – zorganizowana poza terenem muzeum” spośród 10 rywalizujących projektów kapituła nagrodziła dwa z nich:

I miejsce:

Dawno, dawno temu. Pruszkowski, średniowieczny festyn archeologiczny – impreza zorganizowana przez Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie.

II miejsce:

Mazowiecki Festiwal Artystów. Powstanie Sztuki – impreza zorganizowana przez Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu.

Poza tym w ramach tej kategorii przyznano trzy honorowe wyróżnienia:
IV Piknik Historyczno-Kulturalny. VIVAT PUŁASKI (organizator Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce).
– Uroczyste otwarcie kościoła z Drążdżewa (organizator Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu),
Obchody 100-lecia Roty Marii Konopnickiej (organizator Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie).

wierzba-vp-002


 

herbgroj2010

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest samorządową
instytucją kultury Powiatu Grójeckiego.

Copyright © 2004-2013 Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce