Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodę na to

Kronika  zplacu budowy

Muzeum na Facebooku:

facebook MUZEUMPULASKI
Muzeum na Twitterze @muzeumpulaski

@muzeumpulaski

Muzeum
jest członkiem
Loklanej Organizacji
Turystycznej
Warkocz Pilicy

19 maja odbył się drugi koncert edukacyjny z cyklu „Z muzyk± przez wieki – sylwetki kompozytorów”, zatytułowany „Pocz±tki muzyki”.
Założeniem serii koncertów edukacyjnych jest umuzykalnianie oraz zainteresowanie młodzieży wiedz± o muzyce, przekazywanie wiedzy o rozwoju muzyki na przestrzeni stuleci oraz zaznajomienie z różnymi instrumentami: dawnymi i współczesnymi. Koncerty te s± okazj± do spotkania uczniów wareckich szkół ¶rednich ze znakomitymi artystami – muzykami. Odbywaj± się one raz w miesi±cu, a majowy po¶wiecony był pocz±tkom muzyki. Utwory powstałe w ¶redniowieczu i renesansie zagrała para znakomitych instrumentalistów: Anna Kowalska i Anton Birula, wirtuozi gry m.in. na różnego rodzaju lutniach. Zaprezentowali kompozycje anonimowych autorów ¶redniowiecznych i utwory renesansowych kompozytorów włoskich i hiszpańskich.
Cało¶ć prowadziła inicjatorka cyklu Pani Maria Silva, o instrumentach opowiadali graj±cy na nich arty¶ci, a na koniec zainteresowani uczniowie mogli osobi¶cie obejrzeć różne rodzaje lutni i porozmawiać o ich budowie, zdobieniu i grze na nich.
Kolejny, czerwcowy (10 VI – ¶roda) koncert z tego cyklu po¶więcony będzie klasycyzmowi w muzyce i muzyce J. Haydna i W.A. Mozarta.
 

koncertedukacyjny2-012
koncertedukacyjny2-013
koncertedukacyjny2-017
koncertedukacyjny2-015
koncertedukacyjny2-023
koncertedukacyjny2-025
koncertedukacyjny2-008
koncertedukacyjny2-027
koncertedukacyjny2-019
koncertedukacyjny2-016
herbgroj2010

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest samorz±dow±
instytucj± kultury Powiatu Grójeckiego.

Copyright © 2004-2013 Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce