Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to

Kronika  zplacu budowy

Muzeum na Facebooku:

facebook MUZEUMPULASKI
Muzeum na Twitterze @muzeumpulaski

@muzeumpulaski

Muzeum
jest członkiem
Loklanej Organizacji
Turystycznej
Warkocz Pilicy

Dotacja Ministra Kultury dla Muzeum

W ramach programów Ministra Kultury na 2013 rok Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego otrzymało dotację w kwocie 38 000 zł na zadanie: Modernizacja stałej wystawy muzealnej - wprowadzenie audioprzewodników. Wniosek został złożony do programu Dziedzictwo Kulturowe, priorytet: Wspieranie działań muzealnych. Pomimo, że muzeum wnioskowało o większą kwotę na to zadanie, ma nadzieję, że uda się zakupić i wdrożyć audioprzewodniki dla zwiedzających.

Nowoczesny system zwiedzania z audioprzewodnikiem dwujęzycznym na pewno będzie dużym udogodnieniem dla zwiedzających, szczególnie indywidualnych i mniejszych grup. Już niedługo otwarcie nowej ekspozycji stałej pałacu Pułaskich zapewne przyciągnie wielu zwiedzających. Wprowadzenie audioprzewodników znacznie usprawni obsługę turystów z Polski i zagranicy. Audioprzewodnik jest wygodnym, przystępnym i nowoczesnym nośnikiem informacji w muzeach na całym świecie.

Bardzo żałujemy, że nasz drugi wniosek na zadanie Konserwacja kolekcji zegarów ze zbiorów Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego – nie otrzymał dofinansowania. Na razie nie poddajemy się i składamy odwołanie. Mamy nadzieję, że uda nam się nareperować muzealne zegary, aby zwiedzający mogli poczuć atmosferę dawnych szlacheckich siedzib, a nasze zegary mogły cykać, wygrywać kuranty…

Iwona Stefaniak

mkidn
herbgroj2010

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest samorządową
instytucją kultury Powiatu Grójeckiego.

Copyright © 2004-2013 Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce