Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to

Kronika  zplacu budowy

Z wizytą w Częstochowie

W dniu 14 marca gościliśmy w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. K. Pułaskiego w Częstochowie. Już od kilku lat wareckie muzeum współpracuje z tą szkołą. Jej uczniowie wraz z dyrektorem Tomaszem Doboszem uczestniczą w imprezach i uroczystościach organizowanych przez Muzeum w Warce.

Wizyta była związana z obchodami Dnia Patrona szkoły – Kazimierza Pułaskiego. Nasz wspólny Patron cieszy się w społeczności szkoły dużym uznaniem. Pamięć o Pułaskim i dbałość o ponadczasowe wartości to ich domena.

W czasie tegorocznego Dnia Patrona m. in. przedstawiono przygotowane przez uczniów prezentacje multimedialne, które przybliżyły postać Kazimierza Pułaskiego. Ogłoszono również wyniki konkursów zorganizowanych przez szkołę. Fundatorem nagród było m. in. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego.

Pogratulowaliśmy organizatorom uroczystości, sposobu pielęgnowania pamięci o Kazimierzu Pułaskim. Przybliżyliśmy zmiany, jakim w ostatnich latach poddawana jest muzealna siedziba. 

Dzień Patrona zakończyła sztuka „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry wystawiona przez teatr działający przy szkole. Świetnie zaprezentowali się młodzi aktorzy, a samo przedstawienie nie tylko ciekawiło, ale i rozbawiło zgromadzonych. Gratulujemy i pozdrawiamy Częstochowę!

Muzeum na Facebooku:

facebook MUZEUMPULASKI
Muzeum na Twitterze @muzeumpulaski

@muzeumpulaski

Muzeum
jest członkiem
Loklanej Organizacji
Turystycznej
Warkocz Pilicy

herbgroj2010

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest samorządową
instytucją kultury Powiatu Grójeckiego.

Copyright © 2004-2013 Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce